Vychutnejte si požitek z tichého chodu a neobyčejně úsporného provozu, v kombinaci s příjemným výkonem a působivým krouticím momentem. Elektronické zapalování Yamaha CDI zajišťuje spolehlivé spuštění motoru na první pokus a otočná plynová rukojeť a převodový systém Vpřed-Neutrál-Vzad snadné a bezpečné ovládání.

Jedná se o motory s mnoha schopnostmi, které se ideálně hodí pro používání v malých loďkách pro krátké rybářské nebo rodinné výpravy – nebo pokud používáte loď jako spolehlivého pracovního partnera.

 • Ergonomická páka řazení a ovládací páka (F9.9)
 • Snadno sklopitelné držadlo pro přenášení (F9.9)
 • Přídavná opěrka pro praktické skladování (F9.9)
 • Kompaktní a efektivní konstrukce motoru
 • Spolehlivý výkon a působivý krouticí moment
 • Zapalovací cívka v základní výbavě
 • Snadné nastavení tuhosti řízení (specifikace ovládací páky pro model F9.9)
 • Systém proplachování motoru
 • Systém pro plavbu v mělkých vodách u pobřeží
 • Omezovač otáček
 • Ochrana proti „startování přes rychlost“
 • Zvukové upozornění na nízký tlak oleje

Design motoru nejnovější generace

Tyto motory jsou velmi kompaktní a účinné a mají dvouválcovou konfiguraci s rozvodem SOHC (jeden vačkový hřídel v hlavě válců). Model F9.9 má nyní nový stylový kompaktní vrchní kryt ve stylu nejnovější generace našich motorů a vyznačuje se delším zdvihem než motor F8, což zvyšuje kapacitu motoru o 8 %. Výsledkem je vyšší výkon a točivý moment.

Nová ovládací páka a ovladače (F9.9)

Pro ovládací páku a ovladače modelu F9.9 byl použit ergonomický design. Ovládací páka má velmi praktickou délku a páka řazení je umístěna přímo na ovládací páce pro snadné, jisté a pohodlné ovládání.

Dokonalé a naprosto snadné přenášení

Oba tyto motory jsou známé pro svou přenositelnost a motor F9.9 se pyšní několika úpravami konstrukce, díky nimž je manipulace s tímto odolným a výkonným motorem ještě praktičtější. Větší a pohodlnější držadlo je nyní integrováno v držáku ovládací páky – a ovládací páka s upraveným designem se prakticky sklápí dozadu, což zaručuje ještě kompaktnější rozměry pro skladování.

Opěrka pro praktické skladování (F9.9)

Motor F9.9 se pyšní několika úpravami designu, díky nimž je skladování hračka. Nová speciální opěrka umožňuje skladovat motor svisle nebo jej položit zadní stranou na palubu či podlahu – a sklopná ovládací páka nejen usnadňuje přenášení, ale motor díky ní zabírá méně drahocenného místa na palubě nebo doma.

Systém proplachování motoru vodou

Přístupná, v přední části motoru umístěná přípojka umožňuje snadné vypláchnutí soli a nečistot z kanálů chladicího systému bez nutnosti startování motoru: stačí jen připojit hadici a můžete začít. Je to velmi efektivní způsob, jak omezit vliv koroze a prodloužit životnost motoru.

Systém pro plavbu v mělkých vodách

Se systémem pro plavbu v mělkých vodách se můžete bez obav projíždět poblíž pobřeží. Dostatečná ochrana lodního šroubu umožňuje připlout tak blízko břehu, jak potřebujete. A nezáleží na tom, zda se plavíte v kalné vodě jezera nebo na křišťálově čisté mělčině moře.

Dokonalá antikorozní ochrana Yamaha

Potřebujete motor, na který se můžete spolehnout. Máme pro vás motory Yamaha, které jsou známé svou trvanlivostí – dlouho si udržují vysokou hodnotu. Vnější části motoru chrání unikátní slitina hliníku YDC-30 a zinkování, vysoce kvalitní nerezová ocel a pětivrstvá povrchová ochrana nabízejí dlouhodobou ochranu uvnitř i zvenku.