Systém elektronického vstřikování paliva Yamaha (EFI) zajišťuje čistší spalování a nízkou spotřebu paliva. Motor má vysoký výkon, poskytuje působivý krouticí moment ve středním rozsahu otáček a vysoké maximální otáčky.

Motory F60 a F50 také obsahují řadu jedinečných konstrukčních prvků Yamaha, které zajišťují bezproblémovou, pohodlnou a příjemnou jízdu. Mezi ně patří systém nastavení trimu a náklonu v širokém rozsahu, který poskytuje úplné, pohodlné ovládání – a zapalování PrimeStart™ – stejně snadné jako nastartování auta.

 • Elektronické vstřikování paliva (EFI) pro vyšší a čistší výkony
 • Bezpečnostní systém Yamaha Customer Outboard Protection (Y-COP)
 • Kompatibilní s digitálními přístroji Yamaha
 • Systém PrimeStart™ pro snadné startování
 • Systém nastavení otáček motoru při rybolovu
 • Systém nastavení trimu a náklonu v širokém rozsahu
 • Elegantní kompaktní tvar a pevný jednodílný vrchní kryt
 • Volitelný systém omezovače náklonu
 • Snadné nastavení tuhosti řízení (modely s ovládací pákou
 • Vysoce výkonný alternátor
 • Systém pro plavbu v mělkých vodách u pobřeží
 • Systém proplachování motoru

Mimořádně klidný a kultivovaný chod čtyřválcového motoru – s elektronickým vstřikováním paliva

Ať už jde o počet taktů, nebo válců, společnost Yamaha si osvojila používání čtyř! A tak tento světový průkopník technologie čtyřtaktních motorů přišel s vybroušenou konstrukcí motorů F50 a F60 vybavených elektronickým vstřikováním paliva se čtyřválcovou konfigurací a výkonným vysokým zdvihem, které poskytují mimořádně plynulý využitelný výkon s nízkou hladinou hluku a vibrací.

Bezpečnostní systém Yamaha Customer Outboard Protection (Y-COP)

Systém imobilizéru Y-COP je snadno použitelný a účinný – pomocí elegantního a jednoduchého dálkového ovladače můžete systém zapalování motoru zamknout nebo odemknout stisknutím tlačítka. Tím zabráníte „vypůjčení“ motorového člunu na nepovolenou vyjížďku a budete moci svůj člun bez obav ponechat bez dozoru.

Digitální přístroje Yamaha

Motory F50/F60 jsou kompatibilní s našimi digitálními přístroji, které poskytují informace potřebné k dosažení maximálního výkonu a účinnosti motoru. Jsou to: multifunkční otáčkoměr zobrazující otáčky motoru, délku provozu, úhel sklonu motoru (trim), tlak oleje, výstražné kontrolky a proměnlivé ovládání otáček a multifunkční rychloměr se zobrazením rychlosti, množství paliva v nádrži a údajů o spotřebě paliva.

Ovladač pro nastavení otáček motoru při rybolovu

Stisknutím tlačítka na volitelném digitálním síťovém otáčkoměru – nebo prostřednictvím tlačítka pro nastavení otáček motoru při rybolovu na volitelné multifunkční ovládací páce – může řidič nastavit otáčky motoru pro klidný rybolov v rozmezí 620 až 900 ot./min v přesných krocích po 50 otáčkách.

Systém nastavení trimu a náklonu v širokém rozsahu

Objevte všestrannost a výkon motoru Yamaha. Díky rychlé odezvě na jediný stisk tlačítka je nastavení trimu a náklonu rychlé, plynulé a snadné v širokém rozsahu nastavení trimu. Záporné nastavení trimu je praktické zejména pro zlepšení zrychlení a rychlý přechod člunu do výkluzu.

Kompaktní tvar a pevný jednodílný vrchní kryt

Díky pokročilé konstrukci a skromným celkovým rozměrům této čtyřválcové jednotky vyrobili naši inženýři pozoruhodně kompaktní motor o objemu 996 ccm, ale s nízkou hmotností, která je srovnatelná s běžným tříválcovým motorem. Proto mají motory F50 a F60 poměr výkon/hmotnost, který z nich dělá ideální volbu pro širokou řadu člunů.

Moderní výstražné systémy

Motory Yamaha jsou známé pro svou spolehlivost a vysokou hodnotu, kterou si dlouhodobě udržují. Výstražné systémy měří tlak oleje, teplotu motoru a řadu dalších důležitých hodnot a poskytují zřetelná zvuková a vizuální upozornění na případný problém. Pokud dojde k poruše, otáčky motoru se automaticky sníží a tím chrání Váš motor před poškozením.