Systém elektronického vstřikování paliva značky Yamaha (EFI) poskytuje působivý výkon při vysokých otáčkách a silný krouticí moment ve středním rozsahu, spolu s vynikající hospodárností. Se systémem PrimeStart™ je spuštění motoru stejně snadné jako v autě – a protože je to Yamaha, znamená to pokaždé hned na poprvé. Jedinečný systém nastavení trimu a náklonu v širokém rozsahu vám potom poskytne dokonalou kontrolu.

A nakonec je tu pro váš větší klid bezpečnostní systém Yamaha Customer Outboard Protection (Y-COP), který váš motor zabezpečuje podobně jako imobilizér motoru v automobilu.

 • Elektronické vstřikování paliva (EFI) pro vyšší a čistší výkony
 • Bezpečnostní systém Yamaha Customer Outboard Protection (Y–COP)
 • Kompatibilní s digitálními přístroji Yamaha
 • Systém PrimeStart™ pro snadné startování
 • Systém nastavení otáček motoru při rybolovu
 • Systém nastavení trimu a náklonu v širokém rozsahu
 • Systém ovládání tlačítkem Hydro Tilt
 • Kompaktní tvar, jednodílný horní kryt
 • Snadné nastavení tuhosti řízení (u modelů s ovládací pákou)
 • Vysoce výkonný alternátor
 • Systém pro plavbu v mělkých vodách u pobřeží
 • Systém proplachování motoru

Vícebodové elektronické vstřikování paliva

Tyto modely využívají k optimalizaci spalování celou řadu inovativních a vyspělých technologií včetně osvědčeného vícebodového systému Yamaha EFI s omezením výparů. Spolupracují při tom s řídicí jednotkou, která analyzuje a řídí poměr směsi paliva se vzduchem pro okamžité spuštění, vynikající odezvu škrticí klapky a čisté, účinné spalování.

Bezpečnostní systém Yamaha Customer Outboard Protection (Y-COP)

Systém imobilizéru Y-COP je snadno použitelný a účinný – pomocí elegantního a jednoduchého dálkového ovladače můžete motor zamknout nebo odemknout stisknutím tlačítka. Tím zabráníte „vypůjčení“ motorového člunu na nepovolenou vyjížďku a budete moci Váš člun bez obav ponechat bez dozoru.

Digitální přístroje

Motory F40 a F30 jsou kompatibilní s digitálními přístroji Yamaha, které poskytují informace potřebné k dosažení maximálního výkonu a účinnosti motoru. Jsou to: multifunkční otáčkoměr zobrazující otáčky motoru, délku provozu, úhel sklonu motoru (trim), tlak oleje, výstražné kontrolky a proměnlivé ovládání otáček a multifunkční rychloměr se zobrazením rychlosti, množství paliva v nádrži a údajů o spotřebě paliva.

Systém nastavení trimu a náklonu v širokém rozsahu

Objevte všestrannost a výkon motoru Yamaha. Rychlá reakce na stisknutí tlačítka ovladače zajišťuje rychlé, hladké a jednoduché naklápění motoru. Široký rozsah trimu umožňuje skvělou ovladatelnost a dodá vám sebejistotu díky možnosti záporného nastavení trimu, které zlepšuje zrychlení a člun tak rychleji přejde do výkluzu.

Kompaktní tvar a pevný jednodílný vrchní kryt

Používat a vlastnit tyto motory je radost. Kompaktní nízkoprofilové horní kryty s výrazným designem jsou stejně robustní, jako vypadají – a pomáhají také snížit hlučnost. Pokud si vyberete jeden z těchto všestranných motorů s vysokým poměrem výkon/hmotnost a stylovým vzhledem, odměnou vám bude pohodlí a relaxace.

Snadné nastavení tuhosti řízení (u modelů s ovládací pákou)

Tato funkce výrazně usnadňuje pomalou a uvolněnou plavbu, protože nemusíte neustále upravovat řízení, abyste udrželi přímý směr. Stačí jej během jízdy nastavit otočením zápěstí a přizpůsobit jej podmínkám na moři a vašemu stylu jízdy.

Dokonalá antikorozní ochrana Yamaha

Potřebujete motor, na který se můžete spolehnout. Máme pro vás motory Yamaha, které jsou známé svou trvanlivostí – dlouho si udržují vysokou hodnotu. Vnější části motoru chrání unikátní slitina hliníku YDC-30 a zinkování, vysoce kvalitní nerezová ocel a pětivrstvá povrchová ochrana nabízejí dlouhodobou ochranu uvnitř i zvenku.